Nurkowanie w ferie - Hamata

« Wróć do listy promocji

11.01.2020 - 18.01.2020

Ten najbardziej wysunięty na południe zakątek nurkowy Egiptu to gwarancja świetnych nurkowań i dużej ilości słońca. Impreza przeznaczona jest dla nurków a także dla osób towarzyszących. W programie codzienne nurkowania z łodzi. Jest to świetna okazja do zawiązania nowych znajomości z polskimi nurkami.

Polska grupa nurkowa

Wyjazd nurkowy do Hamaty - raju znajdującego się na głębokim południu Egiptu, pośród słońca i szumu fal Morza Czerwonego, wciąż z dala od turystycznego zgiełku. Hamata to niewielka miejscowość leżąca ok. 150 km od Marsa Alam. Miasteczko wciąż się rozwija, lecz nadal można tu posmakować tradycyjnego stylu życia i przysiąść w lokalnej kafejce pijąc znakomitą herbatę. Hamata została niedawno rozsławiona dzięki znakomitym warunkom do uprawiania kitesurfingu, a jednocześnie posiada jedne z najpiękniejszym miejsc nurkowych dostępnych wprost z brzegu, w tym legendarne Fury Shoals i St. John’s. Rafy Hamaty zaliczane są do najpiękniejszych na świecie, porównywane z rafami Australii. Kwitnie na nich bujne koralowe życie - prawdziwa gratka dla podwodnych fotografów. W tej okolicy znajdziesz też niezwykłe formy: niezliczoną ilość tuneli, jaskiń, zagłębień i prześwitów.

NURKOWANIE W HAMACIE

Hamata posiada jedne z najpiękniejszym miejsc nurkowych dostępnych wprost z brzegu, w tym legendarne Fury Shoals i St. John’s. Rafy Hamaty zaliczane są do najpiękniejszych na świecie, porównywane z rafami Australii. Kwitnie na nich bujne koralowe życie - prawdziwa gratka dla podwodnych fotografów. W tej okolicy znajdziesz też niezwykłe formy: niezliczoną ilość tuneli, jaskiń, zagłębień i prześwitów.

 

Shaab Malahi – wraz z Shaab Claudio jest to jedna z najczęściej odwiedzanych raf w słynnym kompleksie Fury Shoals. Najbardziej atrakcyjna jest jej południowa część, stanowiąca raj dla odkrywców, jako że wśród stromych ścian koralowych, kanionów i labiryntów jaskinie wciąż czekają na odkrycie. Miejsce to obfituje w korale twarde i miękkie, a dodatkowo żyją tu prawie wszystkie gatunki ryb występujących w Morzu Czerwonym.

Shaab Claudio – ta niezwykła rafa ma kształt kwadratu, znajduje się tu cały system jaskiń, co sprawia, że fotografowie podwodni będą się tu czuli jak w raju. W jaskiniach jest wystarczająco dużo światła, ponieważ znajdują się na głębokości zaledwie 14 m. Przy wpływaniu do jaskini można stanąć oko w oko z mureną. Godne podziwu są także rozległe ogrody koralowe oraz wznoszące się z dna na wysokość 6 m szczyty. Żyje tu także wargacz garbogłowy.

 

Abu Galawa - najciekawszymi punktami tego miejsca nurkowego jest wrak amerykańskiego żaglowca o długości 17 m, który zatonął w roku 1980. Znajduje się on na głębokości 18 m. Kolejną atrakcją jest środek rafy – w kształcie kotła, z piaszczyste dnem i okazałym ogrodem z twardych korali zapewnia wspaniałe wrażenia. Maksymalna głębokość tutaj to 24 m. Spoczywa tu także chiński holownik, który zatonął w 1943. To miejsce daje także możliwość nurkowania wśród najpiękniejszych koralowców, jakie spotyka się w Morzu Czerwonym. Nieopodal leży zachwycająca jaskinia, gdzie migoczące przy wejściu światło tworzy świetlny spektakl. Nurkuje się tu z wargaczem garbogłowym, małymi rekinami rafowymi, oraz rybami z rodziny szpadelkowatych.

Hotel: Wadi Lahmy Azur

Przy prywatnej plaży z łagodnym zejściem do morza (miejscami koralowce, zalecane obuwie ochronne), 12 km od wioski turystycznej Hamata, 112 km na południe od Marsa Alam, 185 km od lotniska.
 
Wyposażenie
Eleganckie lobby z całodobową recepcją, restauracja główna (kuchnia międzynarodowa i lokalna, bufety, wieczory tematyczne)z tarasem przy plaży, bar w lobby, bar przy basenie, bar przy plaży, kącik orientalny z fajką wodną  i kawą po beduińsku, sklepiki z pamiątkami, biżuterią, wypożyczalnia samochodów, kantor wymiany walut, punkt internetowy, pralnia.
 
Pokoje

Stylowo urządzone, przestrzenne (ok. 35 m kw.) pokoje w 1-piętrowych budynkach. Standardowe wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, mają łazienkę z wanną lub prysznicem i suszarką do włosów, TV sat, telefon, zestaw do parzenia kawy/herbaty, minibar, balkon lub taras (widok na basen lub na morze).Istnieje możliwość rezerwacji zakwaterowania w pokojach łączonych drzwiami wewnętrznymi.

Cena od: 4796 PLN

(przelot z Polski, zakwaterowanie tydzień, wyżywienie Soft All Inclusive, nurkowanie 5 dni x 2 nurkowania z łodzi, opieka polskiego instruktora nurkowania, ubezpieczenie podróżne.)Termin wyprawy: 11.01 - 18.01.2020
Cena za osobę dorosłą nurkującą 4796 PLN
Cena za osobę dorosłą nienurkującą 2849 PLN

 

Cena zawiera: przelot z Polski, zakwaterowanie tydzień, wyżywienie Soft All Inclusive, nurkowanie 5 dni x 2 nurkowania z łodzi, opieka polskiego instruktora nurkowania (przy grupie minimum 9 osobach nurkujących), ubezpieczenie podróżne AXA KL 30 000 euro/ NNW 4000 euro (+ komora dekompresyjna dla osób nurkujących), Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie zawiera: wizy egipskiej 25 USD (płatne na lotnisku), 45 euro opłaty parkowej i portowej, wypożyczenie sprzętu nurkowego.

Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter