Skuter podwodny

  • Opis kursu
  • Cena kursu
  • Minimalne wymagania
  • Przebieg kursu
  • Czas trwania
  • Kontynuuj naukę

Jeśli chcesz zobaczyć więcej, jeśli chcesz poruszać się pod wodą szybciej, jeśli chcesz oszczędzić czas i powietrze ten kurs jest w sam raz dla ciebie.

Nurkowanie ze skuterem to doskonała zabawa, jeżeli lubisz jeździć na motorze, to skuter jest jego podwodnym odpowiednikiem. Oczywiście skutery podwodne, nie służą tylko do zabawy, są nieodzownym elementem sprzętu nurkowego w wielu podwodnych projektach, szczególnie tych bardziej skomplikowanych. Najpowszechniej skutery są używane w nurkowaniu jaskiniowym, do penetracji długich ciągów korytarzy. Inne zastosowanie to nurkowania w morzu, penetracja wraków i raf koralowych.

Cena kursu: 490 zł

Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie stopnia PADI Open Water Diver lub równoważny z innej organizacji oraz ukończenie minimum 12 lat.

Podczas realizacji programu nauczysz się technik potrzebnych, aby bezpiecznie nurkować ze skuterem podwodnym. Program obejmuje planowanie i organizację nurkowania, techniki i procedury nurkowania ze skuterem podwodnym, przedstawia ryzyko takiego nurkowania oraz uczy technik i procedur ograniczania tego ryzyka oraz unikania niebezpieczeństw.

Skutery podwodne można podzielić na dwa rodzaje:

  • skutery podwodne amatorskie - to rozwiązanie tanie, koszt takiego skutera nie przekracza kilkuset złotych, w obudowie plastikowej znajduje się akumulator oraz silnik. Nurek trzyma skuter dwoma rękami, jednocześnie przytrzymuje włącznik, puszczenie włącznika powoduje zatrzymanie skutera.
  • skutery podwodne profesjonalne - to drogie skutery 10 000zł i więcej - głównie w obudowach aluminiowych - skuter podwodny przycięty jest do pasa krocznego a jego obsługa odbywa się jedną ręką.

Rekomendowany czas trwania kursu wynosi 12 godzin oraz minimum 2 nurkowania na wodach otwartych w ciągu dnia.

kontakt-btn.pngInstruktor Marcin Sadowski - 510 919 826
zapisz-btn.png Zapisz się

 

Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter