Filipiny

Pod wodą na nurków czeka niezliczona ilość gatunków. Wielbiciele nudibranch i innych małych stworzeń mają tu wszystko, a co mogli by poprosić. Pod względem różnorodności gatunków Filipiny mogą mierzyć się z Indonezją czy Malezją. Dla tych, którzy szukają większych ryb taką możliwość daje rafa Tubbataha. Miłośnicy nurkowania wrakowego również znajdą tu coś dla siebie. W zatoce Coron można nurkować na japońskich wrakach z drugiej wojny światowej.

Krótki opis najważniejszych regionów nurkowych
Nurkowanie na Bohol wśród pięknych koralowych ogrodów w płytkich wodach jest bardzo zróżnicowane. Jednak główną atrakcją są strome ściany z jaskiniami i nawisami. Podwodny świat wokół Bohol jest w znakomitym stanie i ma wiele do zaoferowania nie tylko fotografom. Pod wodą są wspaniałe krajobrazy z gorgoniami, koralowcami i niezliczoną ilością kolorowych featherstars dających schronienie nudibrachs, frogfish, snake eels, scorpion fish i sand eels. Szczególną atrakcją dla nurków są wyspy Balicasag i Cabilao. Nurkować na Bohol można przez cały rok, jednak najlepszym sezonem jest okres od listopada do maja.

Najpiękniejsze nurkowania wokół Cebu są po zachodniej stronie wyspy Moalboal. Obok stromych i cudownie porośniętych ścian, są tu piękne ogrody koralowe z ogromną ilością gatunków ryb oraz dobre miejsca do obserwacji rzadkich, wielkich gatunków ryb wokół wyspy Malapascua. Szczególnie atrakcyjne miejsca znajdują się wokół wyspy Pescador i Monad Shoal, niedaleko Malapascua, gdyż tam spotkać można thresher shark i manty. W tym regionie leży kilka ciekawych wraków. Szczególną atrakcją jest wyspa Gato. Nurkowanie możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy jest okres od listopada do maja.

Rafy wokół Puerto Galera, Mindoro są w bardzo dobrym stanie, nie zachodzi tu blaknięcie korali, a połowy przy pomocy dynamitu należą już do przeszłości. Stan koralowców i populacje ryb rosną z roku na rok i sprawiają wrażenie obfitości gatunków ryb tropikalnych świata. Nurkowania wokół wyspy Verde są niezwykle widowiskowe a miłośnicy makroorganizmów z pewnością zadowoleni z wyprawy do Sabang Bay Nurkować wokół Mindoro można przez okrągły rok, jednak najlepszym sezonem jest okres od grudnia do czerwca.

Na Negros nurkowanie jest bardzo urozmaicone, wśród ogrodów koralowych w płytkich wodach i wspaniale porośniętych stromych ścian. Utrzymujący się w znakomitym stanie podwodny świat kusi nie tylko podwodnych fotografów. Szczególną atrakcją są miejsca nurkowe wokół wyspy Apo a miłośnicy makroorganizmów z pewnością dokonają paru ciekawych odkryć nurkując z brzegów Dauin. Nurkować wokół Negros można przez okrągły rok, jednak najlepszym sezonem jest okres od listopada do maja.

Boracay ma coś dla każdego, począwszy od relaksującego i przyjemnego nurkowania do nurkowania w prądzie. Pod wodą jest mnóstwo gatunków żyjących wśród korali i wiele gatunków koralowców. Sporo jest tu do odkrycia w zakresie makroorganizmów. Szczególnie ciekawe są nurkowania na Yapak. Nurkowanie możliwe jest przez cały rok, jednak najlepszy okres jest od listopada do czerwca.

Miejsca nurkowe wokół Palawan to przeważnie płytkie, wspaniałe ogrody koralowców. Na najlepsze nurkowanie wrakowe na Filipinach można liczyć na wyspie Busuanga. W zatoce Coron leżą zatopione japońskie okręty z okresu drugiej wojny światowej. Widoczność zazwyczaj nie jest najlepsza, jednak wraki są na małej głębokości i są wspaniale porośnięte. Zadziwiają sobą również przez ilość ryb, którym dają schronienie. Jednym z najlepszych miejsc nurkowych na Filipinach jest Rafa Tubbathaha daleko, pośrodku morza Sulu. Nurkowanie tutaj możliwe jest jedynie od marca do czerwca. Wyprawy na te wody rozpoczynają się z Puerto Princessa na Palawan. Rafa Apo, leżąca w przesmyku Mindoro, ma do zaoferowania zachwycające nurkowania na stromych ścianach. Nurkowanie na Busuanga i Palawan możliwe jest przez cały rok, a najlepszy jest okres od grudnia do czerwca.

kontakt-btn.pngZadzwoń - 42 648 79 37
Zapoznaj się z naszą ofertą!

 

Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter