Meksyk

Najlepsze nurkowania jaskiniowe na całym świecie są na Jukatanie. Otwory wypełnione wodą, podziemne rzeki i groty mają krystalicznie przejrzystą wodę i oferują nurkowi nieograniczoną widoczność na znacznej głębokości. Na okolicznych rafach znajdą Państwo całe bogactwo korali i ryb Karaibów, przy przyjemnej temperaturze wody. Przy odrobinie szczęścia można między połową czerwca a wrześniem spotkać rekiny wielorybie.

Morze Corteza oferuje, tak jak wyspy Socorro, wspaniałe nurkowania. Mimo że miejsca nurkowe nie mogą urzec ilością kolorów raf tropikalnych, szczycą się one różnorodnością gatunków ryb i spotkania z wielkimi rybami. 

Miejsca nurkowe jak na przykład El Bajo Seamount z ławicami rekinów młotów, Los Islotes z koloniami lwów morskich i manty na La Reina to atrakcje dla niejednego nurka. Nurkowanie w Morzu Corteza zaskakuje coraz to czymś nowym w każdej porze roku. Od grudnia do marca istnieje szansa spotkania wielorybów lub orek. Od sierpnia do października można oglądać rekiny wielorybie i manty Wyspy Socorro to najlepsze nurkowania z wielkimi rybami w całym Meksyku. Ze względu na to, że teren nie jest osłonięty, nurkowanie możliwe jest tylko w okresie między listopadem a majem. 

Trudy 28- godzinnej podróży zostaną nam wynagrodzone przez możliwość podziwiania wielu gatunków rekinów, jak również wielkich ławic rekinów młotów i wielkich pacyficznych mant. Przy San Benedicto można z niewielkiej odległości podziwiać manty. Wieloryby można obserwować od lutego do kwietnia. Wszystkie miejsca nurkowe mają do zaoferowania ciekawe podwodne formacje, schodzące na ogromne głębokości. Temperatura wody na Morzu Corteza waha się pomiędzy 19şC w styczniu a 28şC w październiku. Na wyspie Socorro temperatura ta jest w granicach 22ş i 28şC. Z powodu dosyć chłodnej wody przydatna będzie pianka o grubości 7 mm i kaptur. Temperatura wody w jaskiniach Jukatanu przez cały rok wynosi 24şC. Na wyspie Socorro nie ma komory dekompresyjnej. Najbliższa znajduje się na lądzie w Cabo San Lucas. Club Cantamar w La Paz ma swoją własną komorę. Na Jukatanie jest komora dekompresyjna na Cozumel i w Cancun. Z reguły zawsze w pobliżu łódki pływa jakiś żarłacz biały Przed Gwadelupą znajduje się zgromadzenie około 50 żarłaczy białych. Najlepszym okresem na obserwacje dużych raubfisch jest wrzesień i październik. Morze jest wtedy raczej spokojne a temperatura wody wynosi około 19 stopni C. Z reguły zawsze koło łódki pływa jakiś żarłacz biały. Często znajdą się nawet 2 albo 3. Widoczność jest zazwyczaj bardzo dobra i potrafi wynosić do 30 metrów. Zawsze są około 4 klatki do obserwowania rekinów w wodzie. Każdy gość znajdzie tam dla siebie miejsce w każdej chwili. Duże klatki oferują miejsce dla 3 osób i są odpowiednie dla fotografów. Do nurkowania w klatkach niepotrzebna jest żadna licencja. Pod łodzią znajduje się kamera. Dzięki temu można przez cały czas obserwować wszystko na dużej plazmie w pokoju wypoczynkowym. Oglądaniu towarzyszy informacja o tym, co akurat dzieje się pod wodą. Na łodzi przebywają 3 naukowcy, którzy badają zachowania żarłaczy białych. Goście mają możliwość wspierania naukowców w ich badaniach, np. pomagając oznaczać żarłacze.

Naszym zdaniem nurkowanie w Morzu Corteza, gwarantuje znakomitą przygodę oraz możliwość spotkania wielkich ryb. Rekiny i manty na wyspach Socorro są niemal pewne. Jukatan oferuje najlepsze nurkowania jaskiniowe na świecie a rafy na Morzu Karaibskim mogą pochwalić się wspaniałą różnorodnością flory i fauny. Podczas safari podziwiać można z bliska także lwy morskie. 150 dolarów z ceny podróży przeznaczonych jest przez Nautilus Explorer na White Shark Conservation Fund, organizację stworzoną do ratowania białych rekinów. W tej chwili Gwadelupa jest najlepszym miejscem na świecie do obserwacji tych zwierząt.

kontakt-btn.pngZadzwoń - 42 648 79 37
Zapoznaj się z naszą ofertą!

 

Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter