Galapagos

Wulkaniczny archipelag Galapagos leży około 1000 kilometrów na zachód od wybrzeża Ekwadoru, na środku Pacyfiku. Niemal całą jego powierzchnię obejmuje park narodowy, przyciągający miłośników przyrody i zwierząt z całego świata. Tu właśnie mają swój dom słynne legwany, wielkie żółwie i dziesiątki tysięcy ptaków morskich. Galapagos znane również jest ze swych lokalnych gatunków ziemb, które miały swój zarodek właśnie na tych wyspach. To właśnie tutaj Karol Darwin opracował swą innowacyjną teorię ewolucji.
Miejsca nurkowe wokół wysp Galapagos, należą do jednych z najsłynniejszych na świecie, szczególnie ze względu na wielkie ryby. Chyba największą atrakcją są ogromne ławice rekinów młotów, rekinów z Galapagos jak również lwy morskie i wiele gatunków żółwi. Pod wodą ciągną się zadziwiające wulkaniczne formacje skalne, tworzące niespotykany krajobraz z jedyną w swoim rodzaju roślinnością.
Gwarancja spektakularnych nurkowań, jednak mniej kolorowo niż na rafach tropikalnych. Świetne miejsce jeśli chodzi o wielkie ryby.

kontakt-btn.pngZadzwoń - 42 648 79 37
Zapoznaj się z naszą ofertą!

 

Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter