Malediwy

Malediwy wciąż należą do listy najlepszych miejsc nurkowych na świecie. Nurkowania są różnorodne: od płytkich ogrodów koralowych aż po strome ściany i nurkowania w prądach w kanałach między atolami. Tu jest po prostu wszystko. Różnorodne ławice ryb są imponujące, podobnie jak spotkania z rekinami rafowymi, żółwiami, mantami i płaszczkami w wielu miejscach nurkowych. Niemal wszystkie wyspy mają swoje charakterystyczne punkty, gdzie można spotkać manty i rekiny. Najlepsze nurkowania z reguły są w przesmykach między atolami i na Thilas – małej rafie z przewieszeniami i jaskiniami nie sięgającymi powierzchni. Wiele wysp ma przybrzeżne rafy, gdzie można wygodnie nurkować z plaży.

Ochrona i utrzymanie raf stało się priorytetem na Malediwach. Żółwie, garbonose wargacze, delfiny, rekiny rafowe, ślimaki i gigantyczne małże nie mogą być łapane bądź zbierane. Niektóre atole ogłoszono rezerwatami rekinów w roku 1998, i od tego czasu w promienie 12 kilometrów nie wolno łapać rekinów.

W ciągu roku temperatura wody waha się w granicach 27ºC do 29ºC, więc pianka o grubości 3-5 mm będzie w zupełności wystarczająca. Komory dekompresyjne dostępne są na Kuramathi w atolu Rasdoo i na Bandos w atolu North Male.

kontakt-btn.pngZadzwoń - 42 648 79 37
Zapoznaj się z naszą ofertą!

 

Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter