Fiji (Fidżi)

Ta formacja wysp znana była od lat jako ojczyzna przerażających kanibali, teraz jednak żyją tu sami przyjaźni ludzie. Fidżi to największy i najważniejszy kraj morza Południowego. Może się pochwalić pięknymi krajobrazami, wielorakością kultur i różnorodnością atrakcji. Tylko około 100 z 300 wysp jest zamieszkanych. Mają one piękne białe plaże piaszczyste i rafy koralowe. Niektóre wyspy mają na nadal swoim terenie tropikalne lasy deszczowe z rzadkimi ptakami i wspaniałymi wodospadami. W tej dawnej brytyjskiej kolonii głównym źródłem dochodu poza turystyką jest uprawa trzciny cukrowej. Można tu znaleźć wszystko od luksusowych kompleksów wypoczynkowych do prostych kwater. Każdy odwiedzający Fidżi, powinien obejrzeć narodowe tańce ludowe, spróbować narodowego napoju Kavy i spróbować jedzenia przygotowanego w tradycyjnym piecu ziemnym. 
Taveuni, mająca około 470 km kwadratowych pokryta jest palmami kokosowymi. Jest to wyspa pochodzenia wulkanicznego a do tego jest niezwykle piękna. Nad wszystkim góruje drugi co do wielkości szczyt kraju: Uluinggalau. Mierzy on 1241 metrów nad poziomem morza. 
Główną wyspą archipelagu jest Viti Levu, gdzie znajduje się stolica Suva. Wyspa ma niesamowity, górzysty krajobraz a jej punktem centralnym jest najwyższa góra Fidżi Tomaniiyi 1324 m n.p.m. .
Nurkowie uważają Fidżi za królestwo miękkich koralowców. Niewiele jest na świecie miejsc równie kolorowych jak podwodne rafy Fidżi. Podczas każdego nurkowania można spotkać dowolny gatunek ryby zamieszkującej rafy. Rafy wokół Taveuni są najlepszym miejscem do nurkowania na Fidżi. Większość z nich jest na Rainbow Reef: 30- kilometrowej rafie w cieśninie Somosomo pomiędzy Taveuni i Vanu Levu. Wszystkie miejsca nurkowe przepełnione są koralami tworzącymi wspaniałe krajobrazy. Rafy wysp Mamanuca i Yasawa również warte są odwiedzenia.

kontakt-btn.pngZadzwoń - 42 648 79 37
Zapoznaj się z naszą ofertą!

 

Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter