Baza Koparki

Galeria

Lokalizacja

Południe Polski

Jaworzno ul. Płetwonurków 
woj. śląskie, powiat Jaworzno

Współrzędne:

50°13'43''N, 19°18'43''E

Głębokość

Maksymalna głębokość wacha się między 16-18m

Opłaty

Opłaty

Cena

pobyt na terenie bazy /dzień

28 zł/os.

pobyt dziecka do 10lat nienurkującego

0 zł

napełnienie butli 1 zł/l
podpięcie butli do napełnienia 5 zł/szt.

wynajęcie boxu na sprzęt na dzień

10 zł

wynajem domku kempingowego (doba 16:00-12:00) 300 zł
nocleg na terenie bazy poza domkiem kempingowym/osoba         10 zł

Widoczność

Przejrzystość wody jest zależna od pory roku oraz liczby nurkujących. Często przekracza 10 m, ale zdarza się iż spada poniżej 3 i woda staje się mleczna.

Film z Nurkowania - Baza Koparki

Opis zbiornika

Dolomitowy kamieniołom bardzo ciekawy, z zalanymi koparkami, domkami strzałowymi, połówką poloneza "Caro" oraz pieknymi pionowymi ścianami. W weekendy jest tu naprawdę ciasno. Jeśli poszukujemy ciszy i spokoju należy stronić od nurkowań w dni wolne od pracy. Po nurkowaniu możliwe jest napełnienie butli powietrzem w kompresorowni. Na miejscu funkcjonuje też mały barek (tylko w okresie wiosna - jesień). Większość "znalezisk" jest obojkowana, wszystkie są oporęczowane pod wodą. Zaplecze umożliwia rozbicie namiotu, są toalety, miejsce do suszenia sprzętu nurkowego, ławki, gumy do rozbierania się.

Wiele szkół nurkowych, właśnie tutaj prowadzi swoje szkolenia. Baza jest przystosowana do obsługi ok. 700 płetwonurków tygodniowo. Obecna pozycja Bazy Nurkowej „Koparki” gwarantuje najwyższy europejski standard uprawiania nurkowania pod względem atrakcyjności oraz bezpieczeństwa. W celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych Klientów, oprócz umiejscowionej komory dekompresyjnej, w dniu 07 czerwca 2008 roku, bazę została wyposarzona w najnowocześniejszy, półautomatyczny DEFIBRYLATOR Lifeline AED. Umieszczony w widocznym miejscu jest gotowy do natychmiastowego użycia.

W celu ułatwienia wejścia do zbiornika jak i wyjścia po nurkowaniu, na bazie umiejscowione zostały cztery platformy pływające, z zamontowanymi drabinkami. Na terenie bazy znajduje się sklep z artykułami nurkowymi, wypożyczalnia sprzętu nurkowego, domki kempingowe, sanitariaty i mała gastronomia. W ostatnim czasie, zainstalowaliśmy także samoobsługowy automat Jacobs z kawą, herbatą, czekoladą na gorąco, barszczem czerwonym, dostępny 24h.

Dojazd
Z autostrady A4 zjazd na Jaworzno, w rynku odbiajmy w prawo, po 3-4 km mijamy rozwidlenie dróg /jedziemy za kierunkowskazem na Olkusz/, ok.1000m dalej skręcamy w prawo, po lewej ręce mijamy kościół (!), następnie jedziemy ok. 2,5 kilometra, wjazd na teren zbiornika w prawo, obok zakładu kamieniarsko-nagrobkowego (za pozostałością taśmociągu naziemnego, przechodzi nad drogą)

Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter