Chorwacja w Lipcu - Vrasar9 WOLNYCH MIEJSC  - POLSKI INSTRUKTOR NURKOWANIA

Malowniczy Vrsar kusi porozrzucanymi po Adriatyku wysepkami oraz zatopionymi wrakami i urokliwymi ściankami zamieszkanymi krabami, krewetkami i innymi gatunkami morskimi. Jeśli potrzebujesz słońca aby doładować baterie po zimie to nie ma lepszej opcji. Zabierz rodzinę, nawet jeśli nie nurkuje a nawet i Waszego pupila. 

Zapraszamy na wyjazd do słonecznej Chorwacji, która jest jednym z ulubionych kierunków wakacyjnych nie tylko dla spragnionych słońca ale także nurków kochających penetrować zakamarki Adriatyku. 

Malownicze oraz tajemnicze piękno półwyspu Istrii wcale nie kończy się tam, gdzie zaczyna się morze. W rzeczy samej podwodny świat Istry oferuje jeszcze więcej wrażeń. Pod wodą czekają na nurków niezliczone wraki – statków pasażerskich, handlowych i towarowych, torpedowców oraz łodzi podwodnych. Większość z nich zatonęła podczas II Wojny Światowej i znajdują się na granicy rekreacyjnego nurkowania tj. na głębokości do 40 m. Schodząc pod wodę początkowo nurek dostrzega jedynie wielki błękit i zarysowującą się sylwetkę wraku, otoczonego ławicami ryb. Dopiero po zbliżeniu się do statku, jasnym staje się, iż podczas lat spoczynku na dnie, zatopiony statek stał się kolorową sztuczną rafą tętniącą podwodnym życiem, swoistą oazą na dnie wielkiego błękitu. Niektóre części poszczególnych statków dają możliwość wpłynięcia do środka i zwiedzenia wnętrza. Wśród najbardziej znanych wraków są: Baron Gautsch, Coriolanus, , John Gilmore, Flamingo, Giuseppe Dezza, Varesse, Hans Schmidt. Oprócz wraków wody Adriatyku skrywają tu bogactwo podwodnej przyrody, przepiękne ścianki, jaskinie, podwodne polany z licznymi ukwiałami, konikami morskimi, muszlami i gąbkami.

Chorwacja 04 - 11.07.2020  ( 9 WOLNYCH MIEJSC )
Osoba nurkująca (noclegi, nurkowanie) 2991 PLN
Osoba nienurkująca (noclegi) 1832 PLN

 

 

Więcej informacji 

Masz pytania ? Dzwoń ! 

510 919 826 

Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter