Chorwacja - VIS

« Wróć do listy promocji

Jest to wyprawa zorganizowana na specjalne życzenie naszych klientów. Idealny termin w samym środku lata, lokalizacja oraz przystępna cena pozwolą na spędzenie wspaniałego wakacyjnego urlopu. 
Krystalicznie czysta woda wokół wypsy Vis oferuje porcję wrażeń każdemu, niezależnie od upodobań i doświadczenia nurkowego.

Znajdziecie tu słynne na całym świecie groty, w których słońce urządza barwne spektakle świetlne ( Modra Splija), zatopione starożytne amfory, strome ścianki i kolorowe rafy i oczywiście wraki, których jest tu wręcz cała flota, Do najsłynniejszych wraków, które zawsze odwiedzamy należą parowiec TETI, amerykański bombowiec B-17 oraz grecki transportowiec Vassilios T.

Tym razem mamy bardzo ograniczoną liczbę miejsc ze względu na wysoki sezon.

Nurkowanie to nie jedyny powód kierunku naszej wyprawy. Vis to wyspa, na której czas jakby się zatrzymał – mieszkańcy od wieków zajmują się rolnictwem i rybołówstwem, a wspaniale zachowana śródziemnomorska przyroda cieszy i koi zmysły. Pełne urokliwych kamiennych zabudowań i wąskich uliczek miasteczko Komiža to prawdziwie śródziemnomorska perełka.
    
   ZAKWATEROWANIE
   Hotel Biševo znajduje się w niewielkim rybackim miasteczku Komiža na wyspie Vis. Położony jest malowniczo w otoczeniu sosnowego lasu, a jednocześnie w ciągu 5 minut dojść można do samego serca miasteczka. Hotel posiada własną piękną plażę.
    
   NURKOWANIE
   Baza położona jest w bliskim sąsiedztwie hotelu, przy ślicznej kamienistej plaży i jest jednym z najlepszych centrów w tej okolicy.
    
   KURSY NURKOWE
   Opieka polskiego instruktora nurkowania pozwoli na zrobienie kursów technicznych oraz dokończenie rozpoczętych szkoleń. Nasza propozycja to kursy: Sidemount Diver PADI, Wrack Diver, Open Water, oraz Advanced Nitrox Diver i Kursy techniczne do FULL TMX   

Na sam środek lata przygotowaliśmy dla naszych nurków wyjątkową podróż w śródziemnomorskim klimacie na dalmacką wyspę Vis. Bogaty program wyprawy da Wam możliwość zanurkowania w najlepszych miejscach nurkowych, które oferuje ta wspaniała wyspa.

   Będziecie mieli okazję spróbowania różnorodnych nurkowań od nurkowania na ścianach porośniętych koralowcami po nurkowania na wrakach oraz poszukać najmniejszych i najbardziej uroczych mieszkańców dna morskiego. To wszystko podczas jednej wyprawy, dostępnej dla każdego. 
    
   Okolice wysp Vis i Biševo oferują blisko 25 wspaniałych miejsc nurkowych w krystalicznie czystej wodzie zarówno dla początkujących jak i doświadczonych nurków. 
Komiža
To małe urokliwe rybackie miasteczko jest niewątpliwie jedną z najpiękniejszych pereł Adriatyku. Na wybrzeżu Adriatyku znajdziecie z pewnością wiele miast i miasteczek, które oferują więcej zabytków i do których pływa więcej promów, jednak to właśnie Komiža należy do tych najbardziej romantycznych, zmysłowych, sielankowych i klimatycznych, w których można zakochać się od pierwszego wejrzenia.
 
To właśnie tu, na południowo-zachodnim krańcu wyspy, kończy się Ziemia. Dalej nie ma nic, tylko morze i wysepki rozrzucone w oddali. Żeglarze pływali stąd aż do końca chorwackiej części Adriatyku, do samotnej kamiennej wyspy Jabuka, nie wiedząc, czy wrócą żywi. O ich umiejętnościach szepczą fale i powstają legendy, które można usłyszeć na całym świecie.
Komiža zadba jednak nie tylko o zmysł wzroku, zjeść tu można bowiem pysznie! Specjalnością wyspy są owoce morza i ryby. Można tu spróbować ośmiornicy i homara. Siedząc w zacienionej knajpce, spoglądając na krystalicznie czystą wodę i wsłuchując się w szum fal, czując sól na ustach i smakując przysmaków dalmackiej kuchni poczujesz starą i opiewaną przez wielu duszę Dalmacji. 
 
Spragnieni zabytków odnajdą tu XIII-wieczny klasztor Benedyktynów, cytadelę z 1585 r. Oraz trójnawowy kościół Matki Boskiej Pirackiej budowany między XVI a XVIII wiekiem, położony malowniczo tuż nad morzem, na północno-zachodnim krańcu miasteczka.

Termin: 21.07.2018 - 28.07.2018

Cena : 775 EUR za osobę

Cena Zawiera : 7 nocegów pokoju dwuosobowym z widokiem na morze, wyżywienie HB (śniadania i kolacje), 5 dni nurkowania (10 nurkowań z łodzi, butla, balast, przewodnik), opieka polskiego instruktora nurkowania (przy grupie minimum 9 uczestników), ubezpieczenie podróżne KL /NNW z ochroną nurkową, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

W cenie nie zawarto: 
przejazdu z Polski (możliwość dojazdu nurkobusem limit 8 miejsc koszt ok. 400zł), biletu na prom Split - Vis - Split, tax lokalny w hotelu 1,1 euro / dzień, opcjonalnych dopłat do specjalnych nurkowań (Brioni, B17, B24 - 20 euro / nurkowanie), opcjonalnej opłaty za gazy w butli inne niż powietrze, wypożyczenia sprzętu nurkowego.Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter