Chorwacja VisChorwacja Vis

Termin Wyjazdu 20-27.07.2024

Na sam początek lata przygotowaliśmy dla naszych nurków wyjątkową podróż w śródziemnomorskim klimacie na dalmacką wyspę Vis. Bogaty program wyprawy da Wam możliwość zanurkowania w najlepszych miejscach nurkowych, które oferuje ta wspaniała wyspa.


Będziecie mieli okazję spróbowania różnorodnych nurkowań od nurkowania na ścianach porośniętych koralowcami po nurkowania na wrakach oraz poszukać najmniejszych i najbardziej uroczych mieszkańców dna morskiego. To wszystko podczas jednej wyprawy, dostępnej dla każdego. 
 
Okolice wysp Vis i Biševo oferują blisko 25 wspaniałych miejsc nurkowych w krystalicznie czystej wodzie zarówno dla początkujących jak i doświadczonych nurków. 
Kolejnym punktem programu będzie nurkowanie wrakowe. Polecić tu można nurkowania na wrakach amerykańskiego bombowca oraz greckiego statku Vassilios T, na którym zachowały się jeszcze przedmioty codziennego użytku. Wrak Vassilios T daje możliwość penetracji także początkującym nurkom. Ponadto w okolicy podziwiać można florę i faunę kolorowych raf (ryby, gorgonie, korale, ośmiornice, mątwy, gąbki, krewetki i algi).


CENA
Osoba nurkująca (noclegi, nurkowanie, wyżywienie HB) 940 EURO


W cenie zawarto: 
7 nocegów pokoju dwuosobowym z widokiem na morze, wyżywienie HB (śniadania i kolacje), 5 dni nurkowania (10 nurkowań z łodzi, butla, balast, przewodnik), opieka polskiego instruktora nurkowania (przy grupie minimum 9 uczestników), taxa lokalna w hotelu.
 
W cenie nie zawarto: 
Przejazdu z Polski (możliwość dojazdu nurkobusem limit 8 miejsc koszt ok. 400zł), ubezpieczenie nurkowe (około 60 PLN) biletu na prom Split - Vis - Split, opcjonalnych dopłat do specjalnych nurkowań (Brioni, B17, B24 - 20 euro / nurkowanie), opcjonalnej opłaty za gazy w butli inne niż powietrze, wypożyczenia sprzętu nurkowego, dopłata do ubezpieczenia nurkowego +8 euro


ZAKWATEROWANIE
Hotel Biševo znajduje się w niewielkim rybackim miasteczku Komiža na wyspie Vis. Położony jest malowniczo w otoczeniu sosnowego lasu, a jednocześnie w ciągu 5 minut dojść można do samego serca miasteczka. Hotel posiada własną piękną plażę.
 

DOJAZD

W tym roku jedziemy do Chorwacji na Motocyklach oraz Nurkobusem. Mamy jeszcze miejsca w busie więc jeśli chcesz się jeszcze dopisać - dawaj znać. Wyjazd motocyklami planujemy z noclegiem po drodze. 

 

NURKOWANIE
Baza położona jest w bliskim sąsiedztwie hotelu, przy ślicznej kamienistej plaży i jest jednym z najlepszych centrów w tej okolicy.
 
Nurkowanie to nie jedyny powód kierunku naszej wyprawy. Vis to wyspa, na której czas jakby się zatrzymał – mieszkańcy od wieków zajmują się rolnictwem i rybołówstwem, a wspaniale zachowana śródziemnomorska przyroda cieszy i koi zmysły. Pełne urokliwych kamiennych zabudowań i wąskich uliczek miasteczko Komiža to prawdziwie śródziemnomorska perełka.
 
KURSY NURKOWE
Opieka polskiego instruktora nurkowania pozwoli na zrobienie kursów technicznych oraz dokończenie rozpoczętych szkoleń rekreacyjnych. Nasza propozycja to kursy: AOWD, Wrack Diver, Advanced Nitrox Diver, Technical Diver oraz Normoxic TMX Diver.
 

Aby na bieżąco być informowanym o naszej ofercie zapisz się na newsletter